Jdi na obsah Jdi na menu

Knihy o upírech

12. 6. 2008

Zde budu postupně doplňovat seznam všech knih o upírech a s upíří tematikou

Jenny Nowak  - Jiná rasa: 

V Čelákovicích, kousek za Prahou, se v 11. století musely dít prapodivné věci.... Před lety tam archeologové odkryli neobvyklé pohřebiště. Kostry nesly stopy vykloubených čelistí či proražení kůlem, některé měly dokonce uraženou hlavu. Všechni nasvědčovalo tomu, že se jedná o hřbitov vampýrů! Temné nápovědy kostí byly příliš lákavé na to, aby nevznikl příběh. Příběh o děsivé kráse, o hrůzné zvířecí nevinnosti, o touze po lásce, po krvi a věčném žití. Protože kdo ví, zdali na dvorec nerudného vladyky Ješka skutečně kdysi nepřišla mladičká Graen, aby spustila řetězec krvavých událostí, končících narozením jejího syna - napůl člověka. Kdo ví, zda boleslavský pán netoužil po tajemství nesmrtelnosti tak mocně, že jej málem zahubily zlé síly a kdo ví, zda se mokřinami u řeky za nocí netoulal smrtící, lehkonohý, bělozubý Stín....

Další knihy této autorky: Dračí krev

                                       Trůn pro mrtvého

                                       Krvavé býlí

                                       Vlčí píseň

                                       Nemrtvý

                                       Stín anděla

                                       Pozdní host

Brian Lumley  - Nekroskop: 

Nelidskými vlastnostmi obdařený Boris Dragosani se snaží získat od nemrtvého upíra v rumunských horách moc, která by mu zajistila výsadní postavení v supertajné špionážní skupině SSSR zabývající se využitím paranormálních jevů. Jeho specializací je rvát tajemství z těl nedávno zemřelých zrádců!
Anglie má také svého komunikátora s mrtvými, svého Nekroskopa. Když se Harry Keogh rozhodne přijmout práci v britské tajné službě, kde se má postavit paranormální moci zpoza železné opony, dojde k neděsivější a nejdivočejší konfrontaci nadpřirozených sil, jakou je možno si představit...
Nekroskop je brilantní originální horor nejznámějšího současného britského autora hororového žánru: aktuální, nepředvídatelný, šokující a naprosto strhující. 

Další knihy : Nekroskop: Vampýři

                    Nekroskop III

                   Nekroskop IV

                   Nekroskop V

Petra Neomillnerová _Sladká jako krev : 

Praha je přívětivé město, pro „našince“ určitě, a upírka Tina Salo to oceňuje. Když se na ulicích začnou povalovat vykrvené mrtvoly bezdomovců, je třeba udělat pořádek ve vlastních řadách, aby mohl poklidný upíří život v matce měst pokračovat.

Další knihy: Doušek věčnosti

                    Past na medvěda

                    Smrt u archanděla

                    Vlčí sudet

 Andrej Beljanin - Upíří chutě: 

Jestliže si pod pojmem upír představujete bledého hubeňoura s vyčnívajícími zuby, od nichž odkapává krev, jste na omylu. Upírů je totiž mnoho druhů. Energetický upír, mátový upír, upír-vamp… A přidáte-li k nim ducha, inteligentní auto, Velkého Šéfa v podobě kocoura, milicionáře-medvědodlaka, lovkyni upírů a vůbec celou organizaci Ohařů, to vše zasazené do poklidného města v současném Rusku, dostanete skvělý příběh vyprávěný upírem-intelektuálem nejen o jeho úsilí chránit svou přítelkyni. Neboť i upír může cítit cosi jako lásku.

Magdalena Kozaková - Nocař: 

Upíři koexistují s lidmi po tisíciletí. Jejich vztahy jsou, jak je obvyklé mezi dravcem a kořistí, převážně nepřátelské. Část upírů ale usiluje o změnu, přestali napadat lidi, pijí výhradně umělou krev, dokonce se rozhodli bránit lidstvo před divokými upíry – renegáty. Složili přísahu věrnosti státu a vstoupili do tajných služeb, kde uplatňují své výjimečné schopnosti. „Dobrovolníky“ hledají mezi lidmi, kteří se po iniciaci upířím lordem stávají nepozemsky rychlými a drsnými válečníky. Mezi válčícími stranami se ocitl pracovník rozvědky Jiří Arlecki, který nelítostně bojuje proti renegátům. Postupně ale zjišťuje, že mezi černou a bílou je mnoho odstínů šedi…

Další knihy: Renegát

Stephen King  - Prokletí Salemu:
Jerusalem''s Lot je malé městečko v Nové Anglii, s bílými dřevěnými domy, se stromy vroubenými ulicemi a s kostelem. Indiánské léto přivítalo v Jerusalem''s Lot Bena Mearse. Vracel se do města, které měl rád a kde, jak doufal, se zbaví svých nočních můr. Ale místo toho se vše změní. Do Jerusalem''s Lot pronikne Cizinec. Cizinec s tajemstvím, nebezpečnějším než sám ďábel.
Ben ztratí svou Susan, kněz Callahan neodolá zlu, a Mark, Benův dětský přítel, zasahuje způsobem víc než překvapivým.

Stephanie Meyerová Stmívání :
Ve třech bodech jsem si byla naprosto jistá: Zaprvé, Edward je upír. Zadruhé, část jeho osobnosti - a já nevěděla, jak silná je to část - žízní po mé krvi. A zatřetí, jsem do něho bezvýhradně a neodvolatelně zamilovaná.
Isabella Swanová se stěhuje do Forks, městečka ve státě Washington, kde neustále prší. Zdá se jí, že na světě neexistuje nudnější a beznadějnější místo - až dokud nepotká tajuplného a přitažlivého Edwarda Cullena, který doslova obrátí její život vzhůru nohama.

Další knihy : Nový měsíc

                    Zatmění

                     Rozbřesk

                     Krátký druhý život Bree Tannerové

Daniela Mičanová  - Alexander: 

 

 První díl trilogie o upírech na Moravě v historii i v současnosti.

Co myslíte, že by se stalo, kdyby skutečně existovali upíři? Neúčastnili by se náhodou vampirologických kongresů po celém světě, věrni poučce, že pod svícnem bývá největší tma? A co kdyby se jeden takový sjezd nekonal v Americe kde je to běžné, ale u nás v Lednici na Moravě, kam by přijeli dvě mladé dámy? Kdo by tušil, že se za elegantními mladými lidmi skrývají „nemrtvé" bytosti, žijící mezi dvěma světy a živící se lidskou krví...

Další knihy: Orlando

                   Lucius

Darren Shan - Darren Shan a Madame Okta: 

První kniha série Příběhy Darrena Shana.

Spolužáci Darren a Steve si navzdory varování svého učitele nenechají ujít neobvyklé představení v utajovaném Cirku Monstruoso, o kterém si přečetli na nalezeném letáku. Oba chlapci jsou představením uchváceni - Darren cvičenou pavoučicí, Steve jejím cvičitelem Crepsleym, který mu připomíná upíra z jedné knížky. Ve 33 kapitolách, do nichž Darren své vyprávění vtěsnal, stíhá jako v horečnatém snu jedna noční můra druhou a oba kamarádi se ocitnou v ohrožení života.

Svižný hororový příběh koncipovaný seriálově a pohrávající si navíc s mystifikací: Darren Shan je totiž jeho hrdinou-vypravěčem i autorem v jedné osobě.
Třebaže příběh je uzavřen, po jedinečném úspěchu na evropském trhu se utajený autor rozhodl v Darrenových dobrodružstvích pokračovat.

Další knihy: Upírův pomocník

                   Krvavé chodby

                   Upíří hora

                  Zkoušky smrti

                  Upíří kníže

                  Lovci z přítmí

                 Spřeženci noci 

                 Zabijáci úsvitu

Jiří Kulhánek  - Noční klub:

Chcete přežít příštích tisíc let? Potom byste si měli přečíst tuto knihu. Nechcete-li, i pro vás máme dobrou zprávu - místa na hřbitovech výrazně zlevní.
První polovina nového příběhu Jiřího Kulhánka je plná sveřepých slov, sveřepých tajných organizací, sveřepých zabijáků, sveřepého černého humoru a samozřejmě nemůžeme opomenout neméně sveřepý recept na dlouhověkost.
Vy, kteří dáte přednost ekonomicky výhodnému místu pod tisem, nebuďte smutní, my ostatní na vás příštích tisíc let nikdy nezapomeneme.

Další knihy: Noční klub 2

 

 Suzy Mckee Charnasová - Poslední upír:

Psychologická sonda do nitra upíra, který se snaží maximálně splynout s americkou společností. Z postavy doktora Weylanda nejde strach, ale jeho existence se zdá o to reálnější...

 Bram Stoker  - Dracula:

Román Dracula je první zpracování upírské legendy do románové podoby. S vkusem, s ohledem na reálie a se znalostí vampyrismu se Stokerovi podařilo vzkřísit v povědomí milionů čtenářů prastarou legendu, provázející lidstvo odnepaměti. Do typicky měšťácké společnosti devatenáctého století, do prostředí viktoriánské Anglie umístil Stoker příběh, v němž s tmou a zkázou zápolí obyčejní lidé, nucení bojovat zbraněmi stejnými jako síla zla - symboly a prostředky čerpanými ze středověkých mýtů.
Příběh o hraběti Draculovi, který se ze svého tajuplného hradu ukrytého kdesi v Transylvánii, dostává až do Londýna, kde se proti němu postaví hrstka statečných, vedených starým lékařem Van Helsingem, je vyprávěn stylem deníkových zápisků jednotlivých postav a novinových článků. Samozřejmě od napsání tohoto románu uběhlo mnoho let a dnes už je (nejen) hororová literatura někde zcela jinde. Zejména klasické prvky anglického romantického románu 19. století mohou řadu čtenářů odradit. Přesto však Dracula zůstává napínavým a děsivým románem, který je považován za jedno ze základních děl hororového žánru.
Předobrazem hraběte Draculy je historická postava valašského vojvody Vlada, panujícího v druhé polovině 15. století, jehož ukrutnost a krvavé skutky byly tak pověstné, že podle lidového podání byl prý spolčen s ďáblem.

Anne Riceová - Interview s upírem: 

Další kniha z cyklu Interview s upírem s dost nevhodnou obálkou a naprosto strašný překladem názvu knihy.(orig. The Vampire Armand) Příběh upíra - Armanda - věčně mladého upíra s tváří Botticeliho anděla. Armand, nyní prochází napříč staletími do Kyjevské Rusi (jeho dětství) - zničeného města pod nadvládou Mongolů - a do starověké Konstantinopole, kde ho tatarští nájezdníci prodají do otroctví. A v nádherném paláci renesančních Benátek ho nalézáme citově a intelektuálně vázaného na velkého upíra Maria, který se mezi lidmi vydává za záhadného, samotářského malíře a obdaří Armanda darem upírské krve. Jak se román žene k vyvrcholení, pohybuje se mezi přepychovými a elegantními scénami, mezi bojem, požáty a uctívání ďábla v Paříži 19. století stejně jako v dnešním New Orleansu, vidíme jeho věčně zranitelného a romantického hrdinu, nuceného volit mezi svou soumračnou nesmrtelností a spásou nesmrtelné duše.           Tato kniha je druhou knihou slavné upíří kroniky.

Další knihy autorky: Upír s tváří anděla

                                Královna prokletých

Laurell K. Hamiltonová - Provinilé slasti :

První kniha série Anita Blakeová, Lovec upírů.

Vampyrismus je v USA legální. Za úplatu vám oživovatelé povolají z hrobu zombii dle vašeho výběru. Po některých hřbitovech se potulují ghúlové.
Nemrtví by možná měli mít hlasovací právo, ale kdo zastaví ty, kteří začnou zabíjet lidi? Vedlejší zaměstnání oživovatelky Anity Blakeové je právě lov a exekuce odsouzených upírů. Co ale Anita udělá, když je žádána o pomoc při vyšetřování případu několika zavražděných upírů?
Upíři jsou přece taky lidi. Nebo ne?
Vítejte v St. Louis, ve městě lovců, oživovatelů, lykantropů, vúdú šamanů a lidí, kteří uvízli v síti upířích intrik. Co se skrývá za zavřenými dveřmi Církve věčného života, v podzemí Cirkusu prokletých nebo upířího nočního klubu Provinilé slasti?
A když to někdo zjistí, o kolik bude jeho životnost delší než životnost mýdlové kachničky v proudu Missouri?

Další knihy: Cirkus prokletých

                   Rozesmátá mrtvola

                   Krvavé koleno

                   Smrtící tanec

                   Zápalné oběti

                   Modrý měsíc

                   Obsidiánový motýl

                   Narcis v řetězech 

P. N. Elrod - Krvavý seznam:                                                    První kniha série Vampire Files.


Představte si, že se v noci probudíte na pláži. Nic si nepamatujete, nevíte kdo jste a proč tam jste. A k tomu všemu zjistíte, že v hrudi máte díru po kulce. Správně máte být po smrti, přitom žijete, ale srdce vám netluče...
To vše právě zažívá Jack Fleming. S tím, že je upír, se nakonec vyrovná, ale se svou vraždou ne. Nečekaně nabyté schopnosti upíra využívá bez slitování při pátrání po svých vrazích. A pomsta upíra bolí na těle, ale i na duši...
Příběh je to drsný, jako byla drsná Amerika 30. let minulého století, s gangstery, kteří nejdříve stříleli a až pak vyjednávali. Byla to doba, ve které lidský život neměl příliš vysokou cenu...

Další knihy: Krvavý seznam

                    Krvavý život

Petr Štěpán - Kniha Nosferatu, Vampýrská bible :
Kniha nosferatu předkládá čtenářům hluboký průřez světem vampyrismu, tajemna a černé magie. Autor zde nepředkládá pouze historická fakta a životopisy známých osobností, ale všechny příběhy jsou dochuceny notnou dávkou záhadnosti a hrůzy. Kniha odkrývá i tajemné praktiky rituálů magie a okultismu a množství záhadných příběhů, z nichž některé jsou zde zveřejněny vůbec poprvé.

 P.C. Cast  - Kristin Cast - Označená :

První kniha série Škola noci.


Šestnáctiletá Zoey Redbirdová se hádá s rodiči, právě se rozešla s přítelem a poslední, co jí ještě schází, je začít se měnit v upíra. Jenže právě to se stalo a Zoey musí přestoupit na speciální školu pro upíří mláďata. Všechno ale není tak zlé, jak to na první pohled vypadá - upíří dorost přijme novou spolužačku mezi sebe, hodiny nejsou zdaleka tak nudné jako na normální střední a navíc se zdá, že Zoey má schopnosti, o jakých mohou ostatní jen snít. Jediný, s kým si nepadne do oka, jsou členky elitní školní organizace Dcery temnoty a zvlášť její příšerná předsedkyně Afrodita. Za jejich zdánlivě nevinnými rituály se skrývá něco hodně ošklivého a je na Zoey, aby to zarazila - než někdo přijde o život.
Označená otevírá úspěšnou řadu příběhů pod titulem Škola noci o výjimečné, a přitom docela obyčejné budoucí upírce Zoey, která je předurčena k velkým věcem, i když o to vlastně moc nestojí...


Další knihy:
  Zrazená

                   Vyvolená

                   Nezkrotná

                   Pronásledovaná

                              Pokoušená

                   Vyhořelá

                   Probuzená

Guilleromo del Toro - Chuck Hogan - Zhoubný kmen: Nákaza:

 
První kniha trilogie Zhoubný kmen.

Byli tu vždy. Upíři. V ústraní a temnotě. Čekali. Teď přišel jejich čas. Během týdne dostanou Manhattan. Za měsíc celou zemi. Za dva měsíce - celý svět.
Boeing 777 přiletí na letiště JFK v New Yorku a v pořádku roluje k terminálu, když tu se najednou letadlo zastaví a systémy přestanou reagovat. Všechny rolety v okénkách jsou zatažené, nikde žádné světlo, komunikační kanály utichly. Pozemní personál tápe ve zmatku, než konečně povolá na pomoc tým pro vyšetřování biologických hrozeb. Na palubu letadla vstupuje Dr. Efraim Goodweather, šéf týmu, a z toho, co tam najde, mu ztuhne krev v žilách.
Co se děje, naopak dobře chápe Abraham Setrakian, starý pán, který přežil holocaust, pak se stal vídeňským profesorem a nakonec zastavárníkem ve Španělském Harlemu. Ví, že v tuto chvíli začíná válka...
Rozhoří se monumentální bitva s vampýřím virem, který zamořuje ulice New Yorku. Doktor Goodweather, ke kterému se přidá Setrakian a pestrá hrstka bojovníků, se musí pokusit  nákazu zastavit a zachránit město, v němž žijí i jeho manželka a syn.

Vizionářský tvůrce oskarového filmu Faunův labyrint Guillermo del Toro a spisovatel, nositel Hammettovy ceny, Chuck Hogan společně vložili svou fantazii do smělého, epického románu o děsivé bitvě mezi člověkem a vampýrem, který ohrožuje veškeré lidstvo. Toto je první díl napínavé trilogie a neobyčejného mezinárodního vydavatelského počinu.

 

Charlaine Harris - Mrtví do soumraku:

 První kniha série Pravá krev.

Sookie Stackhouseová je servírkou v malém louisianském městečku. Ač je to hezká žena, působí tiše a uzavřeně. Má jednu zvláštní vlastnost, která může být ve styku s druhým pohlavím nepohodlná - dokáže totiž číst, co si kdo myslí.
Jednou potkává muže svých snů. Je to vysoký a hezký Bill, jehož myšlenky zůstávají utajeny i Sookii. Ta ale netuší, že je to upír s pošramocenou pověstí, který se stýká s podivnými existencemi. Jejich představy o morálce jsou dost svérázné. Když pak jsou stojaté vody maloměstečka zčeřeny několika nepochopitelnými vraždami, ocitá se Bill mezi podezřelými. Ve chvíli, kdy je zabita její kolegyně, začíná se o svůj život obávat i Sookie.

Kniha získala v roce 2001 cenu Anthony Award za nejlepší detektivní román. První díl populární série Sookie Stackhouseová, jejíž filmovou podobu měl český divák možnost sledovat na televizní stanici HBO pod názvem Pravá krev.

 

Další knihy: Upíří v Dallasu

                    Klub mrtvých 

                    Mrtví pro svět

                    Dočista mrtví

                                 Bezpochyby mrtví

                    Všichni mrtví

                    Hůř než mrtví

                    Mrtví odcházejí

                     Mrtví v rodině

                     Smrtelná odplata

Tanya Huffová - Cena krve:

 
První kniha série Krevní pouta.

Na počátku byla vražda. Smrt, krev, brutálně rozsápané tělo oběti. Vicki Nelsonová, bývalá policistka, v současnosti soukromý detektiv, zaslechla křik v metru, ale nestačila přiběhnout včas. Mohla jen nešťastníkovo tělo ukrýt vlastním pláštěm.
Toto lidské gesto ji zatáhlo do smrtelně nebezpečného pátrání po sériovém vrahovi, posedlému nelidskou touhou zabíjet.
Také osoba, která může Vicki pomoci, není úplně lidská. Avšak proti děsivému zlu ukrývajícímu se v ulicích Toronta jí nezbývá, než spojit síly s Henrym Fitzroyem, nemanželským synem Jindřicha VIII., čtyřsetpadesátiletým upírem.

 

 

Další knihy: Stopy krve

                                 Linie krve

                    Spojení krve

                    Dluh krve 

 

Richard Laymond - Putovní upíří show:

Horký srpen 1963. Přilepené k výlohám obchodů, přišpendlené ke stromům objevují se po celém zapadlém městečku Grandville plakáty zvoucí na jediné představení Putovní upíří show. Nejsvůdnějším lákadlem vystoupení je nádherná Valerie, jediný žijící upír držený v zajetí.
Dva místní hoši a jedna dívka si takovou událost nemohou nechat ujít. Navzdory tomu, že plakáty vstup mladším osmnácti let zakazují, jsou rozhodnuti se nějak na show dostat...
Když se tři přátelé vydají někam, kam by neměli, začne příběh o kamarádství a odvaze, plný pokušení a hrůzy, na jehož konci všichni naleznou mnohem více, než očekávali..

 

Richelle Mead - Vampýrská akademie:

 
První kniha série Vampýrská akademie.

Morojská princezna Lissa a její nejlepší kamarádka Rose uprchly ve smrtelném strachu z vampýrské akademie, ale po dvou letech byly vypátrány tajemnými strážci a odvlečeny zpět. Znovu se tak ocitají v obrovském nebezpečí, protože na akademii se mohou pohybovat nebezpeční Strigojové.Ti chtějí Lissu zničit, protože jako jediná dcera urozeného morojského rodu je překážkou jejich plánu na ovládnutí světa vampýrů.
Naštěstí je tady ale dhampýrka Rose, v jejichž žilách se smísila krev vampýrů a lidí, takže dokáže zlým Strigojům lépe čelit. V tajemném a ponurém světě akademie ale nebude snadné odolat všem nástrahám a zradám: Lissa bude muset opatrněji využívat svých nadpřirozených schopností, aby nepadla do strigojské pasti, a Rose se musí vzdát velké lásky, aby mohla kamarádku ochránit a za žádných okolností ji nezklamat. Jediné, nač se totiž mohou obě spolehnout, je jejich vzájemné pouto, jejich přátelství...

Další knihy: Mrazivý polibek

                               Stínem políbená

                    Krvavý slib

                    Spoutáni magií

                    Poslední oběť

J.R Ward - Milenec z temnot:

 První kniha série Bratrstvo černé dýky.

Úvodní román slavného cyklu představuje tajné bratrstvo šesti upírských bojovníků, ochránců svého rodu. Ti ve skrytu noci vedou nekonečnou a neúprosnou válku se svými odvěkými nepřáteli o svá území v Caldwellu.
Nejkrvežíznivějším z nich je vůdce bratrstva, Wrath, který touží odplatit dávnou vraždu svých rodičů. Avšak když jeden z jeho nejstatečnějších bojovníků padne a zanechá po sobě nevlastní dceru, musí za ni Wrath převzít zodpovědnost. Zavede ji do světa neživých, o němž dosud neměla tušení, do světa smyslnosti, o níž se ji nesnilo ani v nejdivočejších snech.
Dvoumetrová Wrathova postava zahalená v kůži ztělesňuje čirý děs. Dlouhé černé vlasy spadající doprostřed čela, oči, jež nikdy nikdo nespatřil, ukryté pod tmavými brýlemi. Ramena dvakrát širší, než má většina mužů.

 

Další knihy: Milenec z věčnosti

                   Probuzený milenec

                   Nalezený milenec

                   Nespoutaný milenec

                   Pomstěný milenec

L.J. Smith - Probuzení:

 
První kniha série Upíří deníky.

V dobách kvetoucí italské renesance se bratři Damon a Stefan Salvatore bezhlavě zamilovali do krásné mladé upírky Katherine. Ačkoli bylo její srdce dost velké pro oba, každý z nich ji chtěl mít jen pro sebe. Jejich nesmiřitelný souboj o Katherininu přízeň však vedl k její smrti, po které zůstali dva nesmrtelní, na smrt rozhádaní chlapci se zlomeným srdcem...
Po několika staletích se má boj Damona a Stefana opakovat. V malém americkém městě se seznámí s krásnou a chlapci obletovanou studentkou Elen, jejíž podobnost s Katherine je neuvěřitelná...

 

Další knihy: Souboj 

                    Zášť

                    Temné shledání

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Snoubení tmou

(Pettis, 13. 6. 2017 10:23)

Vloni vyšla kniha Snoubení tmou. O upírech v Londýně. Je to z dnešní doby, ne středověk nebo tak něco. Příjemné čtení, ale spíš pro lidi, co čtou Vampýrskou akademii, Twilight, Upíří deníky atd.

rybí krev

(elis, 18. 9. 2015 17:47)

Ahoj. Pred par lety jsem cetla e- knihu o upirech co pili krev ryb a hodne tam bojovali. Nevite nekdo co je to za knizku? Jak se jmenuje? Nemuzu na to prijit a rada bych si to znovu precetla. Dekuju

Re: rybí krev

(Luuuvccaa, 6. 11. 2015 23:27)

Kulhánek

blbosti o upírech

(petra , 28. 7. 2014 12:31)

blbost o upírech je to že to není pravda je ptákovyna vážně ptákovy na jo a velká upíři ne egzistujou no asi jen abych řekla Drákula to byl jen takový hnup sal jen krev s pytlýku no jo kdo věří na upíri je tupan né dělam si prdel ale ti knížky jsou hezké.

blbosti o upírech

(petra , 28. 7. 2014 12:31)

blbost o upírech je to že to není pravda je ptákovyna vážně ptákovy na jo a velká upíři ne egzistujou no asi jen abych řekla Drákula to byl jen takový hnup sal jen krev s pytlýku no jo kdo věří na upíri je tupan né dělam si prdel ale ti knížky jsou hezké.

Upírska akadémia

(Lucia, 19. 7. 2014 20:39)

Ak ste niekto čítali upírsku akadémiu a viete ako dopadla piata časť mohli by ste mi napísať akodopadla (kludne vám dám aj môj e-mail).

O upírech

(Anonym, 24. 5. 2014 17:59)

Také nabídnu něco k počtení: http://www.onvampires.com/cz/

Podivné...

(Nihil, 17. 3. 2014 11:23)

Jen dvě autorky zde uvedené a jeden autor byli zasvěcenci. Vše ostatní je tlachání a komerce. Ann Rice, Jenny Nowak a Abraham Stoker. Ti alespoň něco tušili a tuší, snad i ví.

zdravím!!

(........, 14. 2. 2014 20:00)

Jsem upírka a hledám někoho stejného druhu.........většina z toho co se o upírech píše je blbost.........Prosím pište mi na e-mail energ.vamp@seznam.cz

Upíři

(Aneta, 2. 2. 2014 18:31)

Miluju upíry a chci se jim stát protože jsou výjimečný.

?..

(kalome, 16. 1. 2014 16:35)

Laura. Melis a jinak jsi zdravá?číst o upirech je vec jedna ale verit na ně je toršku ujetý a přijde mi že se dokonce za upirku považuješ

Opravdoví upíři...jsou jiní

(Laura Meliss, 19. 10. 2013 23:59)

Zdravím..
Mé jméno je Laura.
Je dosti možné, že jste na mě už někdy narazili.
Vlastním stránku, která je plná informací o reálných upírech.
Varuji milovníky Twilight a Vampire Diares..nebo snad Vlada Draculi
Toto jsou pouze fiktivní upíři.
V dnešní době...není ani cool pít krev...ačkoliv je pro nás tím nejlepším zdrojem energie.
Mnohem více se toho dozvíte na mé stránce.
Je tam vše...vše od upírů až po jakékoliv jiné bytosti. (stránka se ještě dodělává)
http://vampire.wgz.cz/
Prosím přečtěte si jí...než mi napíšete na FB stránku, která je tam uvedená.. s nějakými dotazy.

Bella24 - Anti-doporučení

(Al.Kei, 21. 7. 2012 3:55)

Twilight? Děláš si srandu? Twilight sága je ta nejhorší špína, po které vypadají upíři jakožto jedna z nejteplejších věcí pod Sluncem (jak lze zjistit v mnohých zákoutích internetu). Například bych podal pravdivý vtip: Edward není upír, žije v lese, nejí lidi...je to lesní víla! Celé je to sepsané tak, že kdybych mlátil hlavou do klávesnice, vznikne opravdu lepší příběh. Rozhodně né o děvčeti, které se nemůže rozhodnout mezi zoofilií a nekrofilií.
Twilight je všeobecný útok na upíry a pouhý ubohý pokus o jejich zešměšnění, stotožnění s Rusalkami.

Re: Bella24 - Anti-doporučení

(sservus, 31. 10. 2012 17:20)

jejej byt tebou nic na internet nepisu dokud se nenaucim pravopis. Takhle se kazdy muze podivat co je to za analfabeta ze nezvlada pravopis 5.tridy....

Re: Re: Bella24 - Anti-doporučení

(Hoplajda, 16. 3. 2013 17:50)

nedívej se na kvalitu, ale na kvantitu. pro ty, kdož nepochopili, přimhuř oko nad tím, jak je to napsané, ale vnímej, co je napsané. už dlouho jsem se nezasmála a tohle mně dostalo... pěkný Bella-24

Re: Re: Re: Bella24 - Anti-doporučení

(Natka, 8. 10. 2013 23:22)

Nadáváš na Stmívání. To ti neberu. Ale zkus se zamyslet nad slohem. Ne nad příběhem. Nad tím, jak je to napsaný. Její sloh se dá číst, vtáhne do děje, i když ten děj možná není ono. Sem zvědavá, jestli by to tvoje mlácení hlavou do klávesnice, dalo cca 1500 stránek a takovejch peněz z těch knih. Zamysli se nad tím, než někoho začneš odsuzovat, neberu ti tvůj názor, ale stačí napsat: nelíbí se mi děj ne tady psát jaká je to hrůza, jak to kdo může číst. ;)

Re: Re: Bella24 - Anti-doporučení

(Laura Meliss, 19. 10. 2013 23:55)

Má tam 2 chyby...tak co ti hrabe?
Jsou i horší

Re: Bella24 - Anti-doporučení

(Laura Meliss, 19. 10. 2013 23:58)

Moc se mi líbilo co jsi napsal :D
Zasmála jsem se =o)
Nejsem si jistá, jestli víš o opravdových upírech, ale napiš mi na
https://www.facebook.com/profile.php?id=100004566340678&fref=ts
tenhle FB...Ráda si s tebou o tom pokecám :D
Snad najdu konečně někoho do "party".

Sladká jako krev

(Málkys, 26. 8. 2013 18:28)

Ahoj,chci se zeptat jestli nevíte kde se dá přečíst kniha sladká jako krev ?
Děkuji,ahoj

Re: Sladká jako krev

(gabriela, 3. 10. 2013 9:56)

Jeto v Krupce Karla čapka 270.