Jdi na obsah Jdi na menu

Co je vlastně Gothika?

17. 11. 2008

Gothika není jenom stavební sloh ale také životní styl, který přitahuje a fascinuje spoustu lidí.

 

 Definovat gothiku není snadné a dokonce sami gothici se různí v názoru, co vlastně znamená a jak ji definovat. Různí se i v názoru, jak by se jim samým mělo říkat. Mnozí odmítají slovo gothik a říkají si goth.

 

 Nespojuje je žádný hudební žánr, mají rozdílné zájmy, různá zaměstnání, vyznávají různá náboženství a také se všichni neoblékají do typického gothického oblečení a nenosí všichni pouze oblečení v černé barvě. Pokud se však dá říct, že je něco spojuje, pak je to náklonost k hororovému žánru, touha po romantice a vyznávání tzv. temné estetiky.

 

Obrazek

 

 Mezi gothiky se nachází spousta umělců: básníků, malířů, fotografů, muzikantů.... Gothici se scházejí na různých gothických srazech, přičemž nejznámější je asi Gothic párty v Brně, která se koná každý rok a je velmi oblíbená.

 

 Povídá se o nich spousta nesmyslů např.: že v noci se scházejí na hřbitovech, vyznávají satana, jsou stále smutní a v depresích....  Není to samozřejmě pravda, tyto výmysly šíří lidé, které gothiky neznají a soudí je pouze podle jejich typického vzhledu - černého oblečení a výrazného make-upu. Kdyby se však některý z těchto lidí setkal s některým gothikem a lépe by ho poznal, určitě by byl velmi překvapený. Jsou to totiž docela příjemní lidé se zajímavými názory.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Konečně vím kam patřím

(Ann, 25. 10. 2013 1:17)

To mě velmi mile překvapilo,že vím kým doopravdy jsem.Konečně vím kam patřím.Jo a konečně už jsem našla doopravdy dobrou stránku.Tuhle.

Je to pravda

(Neznámá, 8. 1. 2013 19:17)

Je hezké, že to tu je napsané. Jelikož je to přesně pravda. Já jsem gothička, odlišuji se, ale Skoro všichni ví, že jsem fajn. Ti co mě neznají se na mě štítivě dívají. Některým to vadí, ale mě to vždycky rozesměje. :-D