Jdi na obsah Jdi na menu

Spiritistická seance

15. 1. 2013

Seance je schůzka, kterou uspořádají ti, jež se chtějí spojit s dušemi mrtvých. Seanci vede citlivá osoba, které se říká MÉDIUM.

MÉDIUM je prostředník mezi "tělesným" světem  a "netělesným" světem duchů. Podle názorů odborníka profesora Dr. Hostra Holzera, má asi tak každý desátý člověk tuto schopnost na nejrůznějším stupni. Nadání k tomu nelze získat, musí být vrozené.

V kontaktu s netělesným světem mohou být média při vědomí nebo v tranzu. Duch mluví jejich prostřednictvím - často jiným hlasem, než jaký je médiu vlastní, nebo si pomáhá rukou média, jako je tomu např.při automatickém psaní.

Při seanci duch prostřednictvím média sděluje informace, které chce říci nebo odpovídá na otázky. Při seanci se  také často využívá deska s písmeny abecedy známá jako ouija deska. Tuto desku vynalezl v roce 1892 v USA Elija Bond. Její název je odvozený z francouzského slova oui a německého ja. Na této desce jsou písmena, čísla a slova. Médium položí na desku trojúhelníkovou destičku na nožičkách s ukazovátkem a s pomocí ducha ukazuje odpovědi na otázky.

Ouija deska se stala po 1. světové válce velmi populární, protože se pomocí ní chtěli zoufalí pozůstalí znovu spojit se stovkami svých milovaných, kteří přišli o život v tom strašlivém a zbytečném masakru.

Vznik spiritismu je spojen s případem dvou adolescentních sester Foxových, které v roce 1848 vystoupily s tvrzením, že jsou schopny navazovat oboustranný kontakt s dušemi mrtvých.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář