Jdi na obsah Jdi na menu

Něco málo o gothice aneb jak to vidí sami gothici

6. 6. 2011

Lidé považují gothiky za nepřístupné, působící na okolí trochu  namyšleně a elitářsky. Zcela záměrně se snaží odlišit od "normálních lidí" stylem oblékání, často bílým nalíčením, načerno obarvenými vlasy, piercingem a jinými ozdobami. Kromě toho mají zálibu v nýtech, přezkách, náramcích jakožto i v nejrůznějších druzích šněrování a jiných vysokých bot. Aktivní účastníci jsou  často nadšenými obdivovateli středověku, přičemž si toto historické období značně idealizují.

Mnoha gothikům se připisuje jisté negativní. ne-li právě depresivní základní ladění, přičemž pravdou je patrně pravý opak.Ten, kdo je takto naladěn, je ke gothikům obzvláště silně přitahován. Tak to také vyjádřil jeden z nich:

"Nemyslím, že by gothici byli obecně depresivnější než jiní lidé. Deprese je pocit, který gothici představují. Je to pocit, který gothik dobře vyjadřuje. Punk reprezentuje vzpouru, industriál vztek, gothik znamená smutek."

Jiný gothik odpovídá na otázku, proč se stále obléká do černé a líčí bílou barvou, následovně: " Protože my gothici přemýšlíme hodně o smrti a posmrtném životě, hluboce se zajímáme o mytologii a naše oblečení  to zrcadlí."

Jistá dívka na otázku, co pro ni znamená toto hnutí, prohlásí: "Je pro mě životním postojem, znamená to být jiná, nápadná, provokovat ostatní, kteří nechápou ty, co mají rozdílné zájmy." Jiná mladá žena prohlašuje: "Je to schopnost ptát se. Je to důkladnost, melancholie, individualismus, temná vlna, černá barva, klid, izolace, mystika, znamená  to cítit se  doma."

Jak ukazují internetové dotazníky, které zájemci dobrovolně vyplňují a přikládají k nim svou fotografii, nepatří gothici v žádném případě ke spodní  vrstvě. Mnoho z nich jsou vzdělaní lidé, kteří udávají jako své záliby čtení  a psaní.

Jedna z vlastních definic jistého gothika, kterou jak se zdá, mnozí sdílejí, zní: "Dalo by se tedy říci, že gothik je člověk, který stojí na temnější straně života, považuje ji však za velmi příjemnou a naplňující."

 

18.jpg

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

:)

(Lili, 14. 6. 2011 12:00)

Zajímavé čtení, ale jsou tam menší překlepy (promiň, promiň, promiň - sama nesnáším, když mi to někdo napíše).

Re: :)

(Charibeja, 14. 6. 2011 12:37)

To je v pohodě, jsem ráda, když mě někdo upozorní. Jen nevím, kde vidíš ty překlepy? Našla jsem tam jednu chybu a tu jsem si opravila.. jinak tam nic nevidím.. ale nevím.. možná jsem slepá.. :D

Re: Re: :)

(Lili, 18. 6. 2011 18:43)

Hele v pohodě. Je tam několik dvojitých mezer (dvě mezery za sebou - 7x) v druhém odstavci máš (. ne-li) - zmeň na (, ne-li), v druhém odstavci ti před Ten chybí mezera a to je myslím vše.
PS: Kdyby ses rozhodla přejít z anglické přímé řeči do české (je to jen tvoje věc), tak by si zdůraznila řečnické úvozovky v textu (viz. "normálních lidí").